GİZLİLİK VE GÜVENLİK POLİTİKASI

Web sitemizde verilen tüm servisler İkitelli Organize Sanayi Bölgesi 5. Cadde Beyaz Tower İş Merkezi 79 Numara İstanbul adresinde kayıtlı Alaturka Medya firmamıza aittir ve firmamız tarafından işletilir.

Firmamız, çeşitli amaçlarla kişisel veriler toplayabilir. Alt tarafta, istenen kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığı ve bu verilerin nasıl ve ne şekilde korunduğu belirtilmiştir.

Üye işlemleri yada internet sitemiz üzerinden çeşitli form ve anketlerin doldurulması suretiyle üyelerin kendilerine ait bir takım kişisel bilgileri (isim-soy isim, firma bilgileri, telefon, adres veya e-posta adresleri gibi) internet sitemiz tarafından toplanmaktadır.

Firmamız bazı zamanlarda müşteri ve üyelerine kampanya faaliyetleri, yeni hizmetler hakkında bilgiler, promosyon teklifleri gönderebilir. Üyelerimiz bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olma aşamasında yapabilir, daha sonra üye girişi yaptıktan sonra hesap bilgileri bölümünden bu seçimi güncelleyebilir ya da kendisine gelen bilgilendirme mesajındaki linkle bildirim yapabilir.

Web site üzerinden yada eposta yoluyla gerçekleştirilen onay sürecinde, üyelerimiz tarafından firmamıza elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgiler, Üyelerimiz ile yaptığımız “Kullanıcı Sözleşmesi” ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilere açıklanmayacaktır.

Sistemle ilgili sorunları belirlemek ve sağlanan hizmetlerle bağlantılı olarak ortaya çıkabilecek sorunların veya anlaşmazlıkların çözümünü hızlandırmak için üyelerin IP adreslerini topluyor ve kullanıyoruz. IP adresleri, kullanıcıları geniş ölçüde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgiler toplamak için de kullanılabilir.

Talep edilen bilgileri, Üyelik Sözleşmesi’nde belirtilen amaç ve kapsam dışında doğrudan pazarlama amacıyla veya birlikte çalıştıklarımız aracılığıyla kullanabiliriz. Kişisel veriler, gerekirse sizinle iletişim kurmak için de kullanılabilir. Tarafımızdan talep edilen veya kullanıcılar tarafından sağlanan bilgiler veya web sitemiz aracılığıyla yapılan işlemlere ilişkin bilgiler, Şirket ve çalışanları, kişisel bilgileri Üyelik Sözleşmesi’nde belirtilen amaçlar ve kapsam dışında, üyenin kimliği açıklanmadan çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmaları için kullanabilir.

Firmamız gizli bilgilere azami özeni gösterir, gizli tutar, sır olarak ele alır, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilgilerin tamamının veya bir kısmının önlenmesi için gerekli tüm tedbirleri alır ve özen gösteririz. Üçüncü şahısların eline geçmesini önlemek için tüm gerekli tedbirleri alır.

ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİ VE UYGULAMALAR

Web sitemizdeki diğer web sitelerine bağlantılar içerebiliriz. Bu bağlantılar aracılığıyla erişilen web sitelerinin gizlilik uygulamalarından ve içeriklerinden sorumlu değiliz. Web sitemizde görünen reklamlar, reklam ortaklarımız aracılığıyla kullanıcılara iletilir. Bu Sözleşmenin Gizlilik Politikası ilkeleri yalnızca web sitemizi kullanımınız için geçerlidir ve üçüncü taraf web siteleri için geçerli değildir.

İSTİSNAİ HALLER

Bilgilerinizi, bu Gizlilik Politikasında belirtilen sınırlı durumlarda üçüncü taraflara ifşa edebiliriz. Bu vakalar sınırlı sayıdadır.

1. Kanun, kararname, tüzük vb. yetkili bir yargı organı tarafından çıkarılan mevzuatın getirdiği yükümlülüklere uymak;

2. Sitemizin kullanıcılarla akdettiği “Üyelik Sözleşmesi” ve diğer sözleşmelerin gereklerine uymak ve bunları uygulamak.

3. Yetkili idari ve adli merciler tarafından usulüne uygun olarak yürütülen soruşturma veya soruşturmaların yürütülmesi amacıyla hakkınızda bilgi talep etme;

4. Haklarınızı veya güvenliğinizi korumak için gerekli bilgileri sağlamak.

E-POSTA GÜVENLİĞİ

Siparişinizle ilgili olarak müşteri hizmetlerimize göndereceğiniz hiçbir e-postada kredi kartı numaranızı veya şifrenizi yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görüntülenebilir. E-postanız tarafından iletilen bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemeyiz.

TARAYICI ÇEREZLERİ

Teknik iletişim dosyalarını (cookies) kullanarak bu siteyi ziyaret edenler ve bu sitenin kullanımı hakkında bilgi edinebiliriz. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, web sitelerinin ana bellekte saklanmak üzere kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyaları, web sitesi durum ve tercihlerini saklayarak internet kullanımınızı kolaylaştırır.
Teknik iletişim dosyası, siteyi kaç kişinin ziyaret ettiği, hangi amaçla siteyi ziyaret ettikleri, sitede ne kadar kaldıkları gibi istatistiklerin tutulduğu, kullanıcıya özel tasarlanmış, reklamların ve sayfalardan oluşturulan içeriklerin dinamik olarak görüntülenmesini sağlayan bir dosyadır. kullanıcı Teknik İletişim dosyaları, ana bellekten veya e-postadan veri veya diğer kişisel bilgileri almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların çoğu başlangıçta teknik iletişim dosyalarını kabul edecek şekilde tasarlanmıştır, ancak kullanıcılar teknik iletişim dosyalarının gelmemesi veya teknik iletişim dosyaları gönderildiğinde uyarılmaları için ayarlarını değiştirebilirler.
İşbu “Gizlilik Politikası” hükümlerini her zaman sitemizde yayınlamak, kullanıcılara e-posta göndermek veya sitemizde yayınlamak suretiyle değiştirebiliriz. Gizlilik Politikamızın şartlarını değiştirirsek, yayınlandığı tarihte yürürlüğe girerler.
Gizlilik politikamız hakkında herhangi bir sorunuz veya öneriniz varsa, lütfen info@alaturkamedya.com.tr adresinden bize e-posta gönderin. İletişim bilgilerimize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Firma Unvanı: Alaturka Medya

Adres: İkitelli Organize Sanayi Bölgesi 5. Cadde Beyaz Tower İş Merkezi 79 Numara Başakşehir / İstanbul

Eposta: info@alaturkamedya.com.tr

Tel: +90 507 839 07 23