3.567.000 + Satır Kod

5.000 Web Sayfası

600 + Proje

10.000 + Mutlu Müşteri

Ücretsiz SEO Analizi İçin Hemen Başvur

Alaturka Medya

Google Partner Resmi İş Ortağı!📈

Google Partners Hakkında
Aldığımız sertifikalarla Google Ads konusundaki becerileri ve yetkinliklerini kanıtlayan Google İş Ortakları ve Premier İş Ortakları, müşterilerin kampanya başarısını en üst düzeye çıkarmaları ve müşterilerin kampanyalarıyla ilgilenerek işlerini büyütmeleriyle bilinir.
Kaynak: Google Partner

Seo Ajansımızın Bazı Referansları

Alaturka Medya Kalitesiyle

Alaturka Medya

Google Partners Hakkında
Aldığımız sertifikalarla Google Ads konusundaki becerileri ve yetkinliklerini kanıtlayan Google İş Ortakları ve Premier İş Ortakları, müşterilerin kampanya başarısını en üst düzeye çıkarmaları ve müşterilerin kampanyalarıyla ilgilenerek işlerini büyütmeleriyle bilinir.
Kaynak: Google Partner

Teklif Formu

Seo Hizmeti

Bildiğiniz üzere seo internette yer alan arama motoru optimizasyon çalışmalarına seo adı verilmektedir. Bu hizmeti alabileceğiniz birçok kişi, kurum ve kuruluşlar bulunmaktadır.
SEO, İngilizce Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Türkçeye “arama motoru optimizasyonu” olarak çevrilir. Bir web sitesinin Google, Yandex ve benzeri arama motorlarında üst sıralara çıkması için yapılan bir dizi teknik çalışmaya da SEO hizmeti denir.
Seo hizmeti ihtiyacınızı nasıl karşılayabilirsiniz? Aslında tam olarak bu konuyu işleyeceğim. İnşallah sizler için keyifli ve faydalı içerik oluşturacağım. Şimdiden keyifli okumalar. 

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte herkes android cep telefonundan alışveriş yapmaya başladı. Bu gün site çalışmaları bütün firmalar için ihtiyaç haline geldi. Sitenin kurulumu, sitenin müşteri ile buluşması, ziyaretçinin siteyi tercih etmesi ve siteden alışveriş yapması seo hizmetinin ana maddelerini oluşturuyor. Bu hizmet bir defaya mahsus bir hizmet değildir ve düzenli bir şekilde devam etmesi gerekiyor. Her zaman zirvede kalmak isteyenler için seo çalışmaları profesyonel bir şekilde gerçekleşmelidir.

Seo Hizmeti Nedir?

İnternet sitesi olanlar için seo ihtiyaç haline gelmiş bir hizmet olarak değerlendiriliyor. Seo çalışmaları, sitenin tasarım özelliğinin iyileştirilmesi ve uyumlu hale getirilmesi ile başlıyor. İkinci aşamada ise özgün içerikli makale çalışması, özgün fotoğraflar ve ziyaretçinin ilgisini çekecek içerikler ekleniyor.

Seo Hizmeti Ve Tıklama Sayısı

Sitenin tasarım özelliği ve içerik özelliği tamamlandıktan sonra sırada sitenin ziyaretçilerle buluşmasına geliyor. Bu buluşma için son aşama tıklama sayısının artırılmasıdır yani sosyal medya çalışmasıdır. Sosyal medyadan yapılan reklamlar ve yönlendirmeler sitenin tıklamasını artırıyor ve kısa sürede Google arama optimizasyonunda site ilk sıralara kadar yükseliyor.

Seo Hizmetinin Avantajları

Arama motorunun üst sıraları, müşterinin en kalabalık olduğu pazar alanlarına benzemektedir. En üst sırada yer alan site, pazarın en işlek noktasında yer alıyor demektir. İnternet üzerinden satış yapmak bütün dünyaya kapıların açılması anlamına gelir ve seo çalışması bu kapıların her zaman açık kalmasını sağlar. Seo hizmetinin avantajları kısaca şöyledir:

  • Siteyi müşteri ile buluşturur,
  • Sitenin ziyaretçi sayısı artar,
  • Ziyaretçi geri dönüşümü artar ve satış potansiyeli artar.

Sitenizin müşteri ile buluşması için seo kategorisinde profesyonel yöntemler önemlidir. Avantajlı seo çalışmalarıyla başarı kısa sürede elde edilebilir.

Seo Hizmeti Ve Özgün İçerik

Düzenli içerik girilmesi, sosyal medya çalışmaları ve ziyaretçi dönüşünün sağlanması siteyi popüler yapar ve kısa sürede sektöründe en üst sıraya yerleşir. Hizmetin devamlılığı ise sitenin her zaman üst sırada kalmasında etkili olur. Ziyaretçilerin siteyi tercih etmesi siteyi her zaman internet liginde üst sırada kalmasını sağlar.

Seo Hizmetleri

Seo hizmetleri dediğimiz konu aslında birden fazla işlemden ve birden fazla çalışmalardan oluşmaktadır. Bunlar kısaca;
İçerik
Teknik
Backlink
Entegrasyonlar
Oluşmaktadır. Burada web site için içerik oluşturmak blog yazmak gibi işlemler yapıldığında içerik alanında çalışmalar sağlanmaktadır. Web sitesinin daha hızlı açılış sayfasının olması, arama motorları tarafından daha hızlı indexlenebilir bir yapı kazanması teknik alanda gerçekleştirilmesi gereken hizmettir. Yerli veya yabancı, yerel veya global alandaki web sitelerden bağlantı aldığımız yararlı olacak arama motorlarında itibar sağlayacak çalışmalara backlink hizmetidir. İçerik, teknik ve backlink olarak hizmetler sağlandı. Artık çalışmaları ölçebileceğimiz raporlayacağımız ve seo sürecini takibini sağlayacağımız 3. Part araçlara web sitesi dahil edilmesi gerekmektedir. Peki nedir bu araçlar;
Google’ın web siteleri ile tek iletişime geçtiği ve sitelerle konuştuğu tek yer Google Search Console,
Web sitemize gelen ziyaretçilerin ne kadar sitede süre geçirdikleri kitle, edinme, davranış ve dönüşümleri izlediğimiz araç Google Analytics,
Sitemizde yer alan bizim için önemli butonların (yani telefon veya whatsapp ikonu) tıklama takibini yaptığımız araç Google Tag Manager,
Rakip analizi, site içi analiz, anahtar kelime analizi gerçekleştirdiğimiz araç Ahrefs,
Web site içi teknik hatalar tespit edebileceğimiz araçlar Deep Crawl ve Screamingfrog,
olarak değerlendirebiliriz. Bu bağlamda Seo hizmetlerini bütünsel olarak almanız tavsiyedir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

SEO, güvenilirlik oluşturmanıza yardımcı olur. Bir arama yapan kişi, nişinizde bir işletme bulmak isterse, yaptığı ilk şey bu sorguyu Google’dır. Web sitenizi sonuçların en üstünde veya yakınında görecekler, bu da size olan güvenlerini artıracak ve tıklama olasılıklarını artıracaktır.

Memnun müşterilerden sosyal medya paylaşımları, incelemeler ve referanslar alarak da güven oluşturabilirsiniz. Bunların tümü, çevrimiçi yayınlandıkları takdirde web sitenize geri bağlanabilir. Bu tür sinyaller sıralamaları da iyileştirir!

SEO hizmetinin amacı çok fazladır. İstediğiniz hizmeti Alaturka ajans firmamızdan alabilirsiniz. Mevcut çok sayıda dijital pazarlama hizmetiyle, işletmenizin çevrimiçi varlığına yeniden yatırım yapmanın gerçekten işe yarayıp yaramadığını bilmek çoğu zaman imkânsız görünebilir. Neyse ki, SEO hizmetlerinin işiniz için yatırım yapmaya değip değmeyeceğine karar vermenize yardımcı olabilecek birkaç olumlu etkisi vardır. Bu Seo hizmetinin avantajları, web sitesi trafiğinde artış ve daha büyük bir pazar payı ile şirketinizin itibarını ve güvenilirliğini artırmanın diğer yollarını içerir.

SEO uzun vadeli bir yatırımdır. Anında sonuç arıyorsanız, SEO doğru seçim olmayabilir. Arama motorlarında iyi bir sıralama elde etmek ve yeni işler getirmek aylar veya yıllar alabilir. Ancak web sitenize zaman ve enerji yatırmaya istekliyseniz, SEO sizi başka türlü bulamayacak daha büyük bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olabilir.

SEO da uygun maliyetli olabilir; TV reklamları veya radyo reklamları gibi diğer reklamcılık biçimleriyle karşılaştırıldığında, web sitenizdeki tıklama başına çok fazla maliyeti yoktur. Aslında, araştırmalar, küçük işletmelerin yaklaşık yüzde 90’ının, ana ücretli trafik kaynağı olarak Google AdWords’ü (reklam verenlerin tıklamalar için ödeme yaptığı platform) kullandığını gösteriyor! Alaturka medya ajansımızdan hizmet alarak son derece istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Alaturka ekip arkadaşlarımız işlerinde profesyonel olduğundan dolayı kısa bir süre içinde her türlü isteğiniz gerçekleştirilmektedir.

Seo Çalışması

Güncel çalışma yöntemlerinin öne çıktığı seo çalışması, Google verileri uygun şekilde devam eder. Google, en çok tıklanan ve içeriği özgün olan siteleri arama motoru anahtar kelime aramalarında üst sırada gösterir. Google arama motorundaki görünen anahtar kelimeler 500 bin üzerinde tıklama alan kelimelerdir. En üstteki kelime en çok aranan kelime olarak arama kısmında görünür.

İnternette alışveriş yapan bir ziyaretçi arama işlemi sonrasında çıkar Google arama motorunda ilk sıradaki siteyi tıklar. Bu sitenin tasarımını ve özellikleri beğendiği zaman ikinci bir siteye geçiş yapmaz ve bu site kısa sürede milyarları bulan tıklama sayısına ulaşır. Diğer yandan sitenin özgün içerikli olması da Google için önemlidir. Seo çalışması da bu kategoride sitenin en üst sıralara çıkmasını sağlamaktadır.

SEO çalışmaları web sitenize ücretsiz daha fazla trafik ve dönüşüm kazandırmak için yapılır. Yapmış olduğum çalışmalar her zaman kurallara uygun olmakla beraber uzun vadede sonuç vermektedir.
Google veya benzeri arama motorlarında Seo’ dan trafik elde etmenin en etkili yolu yüksek kaliteli bir site ve ihtiyacı karşılayabildiğinizi arama motorlarına ispatlamak ve Google Web Yöneticisi Yönergelerine uyum sağlamaktır. Google’ın kalite gereksinimlerini karşılamayan ve kullanıcılara aldatıcı yönde yapılan işlemlere akrşın siteleri cezalandırma yoluna gitmektedir. Sitenizi Google web yöneticisi yönergelerine yönelik kontrol eder ve gelecekte onların standardına uyum sağlamanız için gerekli SEO çalışmasını gerçekleştiriyorum.
SEO çalışmaları gerçekten çok maliyetli oalbilir ama firmanızın uzun vadede kalkınmasını sağlar ve bu maliyet sitenize yapılacak çalışmalar ve rekabet düzeyine göre belirlenir.

Dijital alanda web siteleri için olması istenen şey daima onların en kolay ve rahat şekilde insanlar tarafından bulunabilmesidir. Çünkü ancak bu olduğu takdirde ilgili web sitelerinin her açıdan iyi bir başarıya ulaşabilmesi olanaklı hale gelir.
İnsanlar çok daha fazla o siteye her zaman ulaşabilir ve gerekli hizmetleri oradan kolayca alabilir olurlar. Tüm bunların gerçekleşmesini sağlayacak temel şey ise SEO aracıdır. Birçok web sitesinin kendi nezdinde kullandığı bu önemli araç, ilgili web sitelerinin kendi performanslarını çok daha iyi bir şekilde ortaya çıkarabilmelerine yardımcı oluyor.

Doğru bir SEO planlaması ve yönetimiyle bu konuda ihtiyaç olan başarılar elde edilebiliyor. Firmamız, SEO konusunda her isteğe ve gereksinime uygun olarak ilgili çalışmaları özveriyle yapabilecek bir durumdadır. Eğer isterseniz bizlerden memnun kalacağınız şekilde bu konuda en profesyonel destekleri alabilirsiniz.

Seo Çalışması Nedir?

Sitenin popülerliğinin artırılması ve sitenin ziyaretçi sayısının artırılması bu kategoride ilk önemli madde olarak değerlendirilir. Seo çalışmasının başarılı bir şekilde gerçekleşmesi uzmanlık ister ve güncel takip gerektirir. Seo (search engine optimization) arama motoru optimizasyonu şeklinde tabir edilir. Arama motorunda anahtar kelime aramalarında üst sıralarda yer almasını sağlar.

Seo Çalışması Ve Sitenin Özellikleri

Google arama motoru optimizasyonu kategorisinde ilk sırada yer alan konu özgünlük konusu olarak değerlendirilmektedir. Sitenin içeriğinin özgünlüğü Google kategorisinde önemli bir konudur. Seo çalışmalarında ilk önemli madde sitenin kullanışlı özelliği ve özgün içerik konusudur. Özgün içerik;

  • En çok tıklanan anahtar kelime ile oluşturulur.
  • Sektörel özelliklere sahiptir ve blog, site içeriği, haber şeklinde sınıflandırılır.
  • Ziyaretçinin aradığı bilgileri içerir.
  • Kısa sürede siteyi üst sıralara yükseltir.

Özgün içerik çalışmasında anlatım, imla kuralları ve seo uyumu gibi konular önemlidir.

Seo Çalışması Özgün İçerik Konusu

Yavaş çalışan, geri dönüşüm işlemlerinde yeteri kadar başarılı sonuç vermeyen ve seo tabanlı olmayan siteler yeterli değildir. Seo uzmanları için site konusu önemlidir ve sitenin uyumlu özellikleri ön planda değerlendirilir. Ziyaretçinin sitede aradığını bulması ve kolay bir şekilde satın alma işlemini gerçekleştirmesi önemli arz eden bir konudur.

Seo Çalışması Aşamaları

İçerik > Teknik > Backlink > Entegrasyonlar

olarak adlandırabiliriz.

Sıkça Sorulan Sorular

Yerel SEO, işletmenizin yerel arama sonuçlarında görünmesini sağlamakla ilgilidir. Bu, alıntılar, incelemeler ve sosyal medya etkinliği yoluyla yapılabilir. Bu stratejinin arkasındaki fikir, insanların yakınlarda belirli hizmetleri sunan birini aradıklarında Google Haritalar’da veya Yelp’te (veya başka herhangi bir yerel sitede) listelendiğini görmezlerse bir şirketten uzaklaşma olasılıklarının daha yüksek olmasıdır. Uzmanlardan oluşan ekibimiz ile web sitenizi Google’da en üst sıralara taşımanıza yardımcı olabilir.

SEO, çevrimiçi varlık için kritik öneme sahiptir. SEO, sitenize işaret eden kaliteli bağlantıların sayısını artırarak bir web sitesinin arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) görünürlüğünü iyileştirme sürecidir. SEO’nun amacı, çevrimiçi kullanıcıların sitenizi bulmasına yardımcı olmak ve böylece site trafiğini artırmaktır. Sonuç olarak, işletmenizi veya markanızı çevrimiçi olarak tanıtmaya yardımcı olan SEO tekniklerini etkili bir şekilde kullanırsanız, gerçek müşterilere dönüştürülebilecek daha fazla ziyaretçi alırsınız.

Bilgi mimarisi, içeriğin bir web sitesinde düzenlenme şeklini ifade eder. Doğru yapılırsa, etkili bir bilgi mimarisi, kullanıcıların ihtiyaç duyduklarını hızlı ve kolay bir şekilde bulmasını kolaylaştıracaktır.

Alaturka Medya

SEO Çalışması Yapılırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Seo Çalışmasının Önemi

Alaturka Medya Olarak

Erişilebilir Olmanızı Sağlar

İnternet ortamında oluşturacağınız web tasarım ile dijital ortamda kolayca erişilebilir olmanızı sağlanacaktır.

Uluslararası Büyüme Sağlar

Global çapta talep oluşması noktasında rehberlik edecek ve dijital ortam ile duygusal bağ kurması neticesinde uluslararası büyüme sağlayabilirsiniz.

Yeni Müşteriler Bulma İmkanı Sunar

Dijital alanda varlığınızı kanıtlamak adına oluşturacağınız web tasarım ile yeni müşteriler edinme noktasında imkan sunmaktadır.

Google İş Ortağı
Alaturka Medya

Resmi Google Partner İş Ortağıyız!📈

Google Partners Hakkında Aldığımız sertifikalarla Google Ads konusundaki becerileri ve yetkinliklerini kanıtlayan Google İş Ortakları ve Premier İş Ortakları, müşterilerin kampanya başarısını en üst düzeye çıkarmaları ve müşterilerin kampanyalarıyla ilgilenerek işlerini büyütmeleriyle bilinir. Kaynak: Google Partner

Proje Süreciniz

1

Tanışma

Alaturka Medya Ailesi Olarak Sizlerle Tanışma Mutluluğu ve Gururunu Yaşamak İstiyoruz.
2

Talep

İhtiyacınız Olan Tüm Dijital Hizmetleri Tek Yerden Talep Edebilir ve Takibini Yapabilirsin.
3

Planlama

Tüm İhtiyaçlarınızı Sizin İçin Alaturka Medya Planlar ve En Uygun Süreçte Tamamlanır.
4

Teklif

Tüm İhtiyaçlarınız ve Planlamanız Hazırlandıktan Sonra Sizin için En Uygun Teklif Hazırlanır.
Alaturka Medya

Profesyonellerimiz

Bizi Tercih Eden

Mutlu Partnerlerimiz
Sizide Aramızda Görmekten Mutluluk Duyarız.
@alaturkamedya

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!

INSTAGRAM HESABIMIZDAN KARELER

İletişim Formu

Alaturka Medya İletişim

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.